Speedway ekstraliga

Napisany 2012-09-06 19:44 przez: Amelia Słodzińska


Wielkie ściganie w Lesznie: finał MPPK w piątek od godz. 19:00

Już w najbliższy piątek na stadionie w Lesznie odbędzie się tegoroczny finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Wśród faworytów imprezy z pewnością znajdują się przedstawiciele biało-niebieskich: Damian Baliński i bracia Pawliccy.                                                                             


 

Przed rokiem w Zielonej Górze na najwyższym stopniu podium stanęli dość niespodziewanie zawodnicy Betardu Sparty Wrocław (Piotr Świderski, Tomasz Jędrzejak oraz Maciej Janowski) wyprzedzając duety Stelmet Falubazu Zielona Góra oraz PSŻ Poznań. Ubiegłoroczni zwycięzcy nie będą mieli szans na obronę tytułu, bowiem po biegu dodatkowym odpadli w półfinale rozegranym na ich własnym torze. Tegoroczna stawka zawodów jest jednak równie interesująca jak i w 2011 roku. W zestawieniu najlepszych par mamy przedstawicieli każdej klasy rozgrywkowej: trzy kluby ekstraligowe, trzy pierwszoligowe oraz po raz pierwszy w historii - jeden drugoligowy.


 

Do faworytów imprezy z pewnością należą reprezentanci klubów ekstraligowych, tym bardziej że zarówno w PGE Marmie Rzeszów jak i Stelmet Falubazie Zielona Góra ujrzymy zawodników mający za sobą starty w naszym klubie. Rafał Okoniewski (PGE Marma) oraz Łukasz Jankowski (Stelmet Falubaz) doskonale znają tor stadionu im. Alfreda Smoczyka dzięki czemu mogą być czołowymi postaciami piątkowego wieczoru. To jednak nie koniec leszczyńskich akcentów. Barw GTŻu Grudziądz bronił będzie Norbert Kościuch a Roberta Miśkowiaka ujrzymy jako zawodnika KMŻ Lublin. Kibice z Leszna natomiast będą bardzo mocno ściskać kciuki za naszych przedstawicieli. Damian Baliński – jeżdżąca legenda Unii Leszno tym razem do boju o medale MPPK stanie wspomagany Przemkiem i Piotrem Pawlickimi, którzy jednocześnie będą jednymi z najmłodszych zawodników w stawce.


 

Początek zawodów o medale Mistrzostw Polski Par Klubowych wyznaczono na godz. 19:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków speedway'a z Leszna i okolic by wspólnie oklaskiwać najlepsze krajowe duety 2012 roku! Jednocześnie przypominamy, że ci z Państwa których zabraknie na stadionie będą mogli śledzić relację online za pośrednictwem strony  http://tv.ksul.pl/live lub klikając w intro strony http://ksul.pl na ikonę „TRANSMISJA LIVE MPPK”. Koszt oglądania transmisji to: 10 zł z VAT (płatność e-przelew) lub 20,91 z VAT (SMS Premium na numer 91758 o treści AP.MPPK lub AP MPPK).  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OGLADANIA RELACJI http://tv.ksul.pl/live !


 

Składy

Unia Leszno:

1. Przemysław Pawlicki

2. Damian Baliński

15. Piotr Pawlicki


 

Orzeł Łódź:

3. Michał Szczepaniak

4. Mateusz Szczepaniak

16.


 

PGE Marma Rzeszów:

5. Grzegorz Walasek

6. Rafał Okoniewski

17.


 

Victoria Piła:

7. Mariusz Puszakowski

8. Cyprian Szymko

18. Marcin Jędrzejewski


 

KMŻ Lublin:

9. Dawid Stachyra

10. Karol Baran

19. Robert Miśkowiak


 

GTŻ Grudziądz:

11. Norbert Kościuch

12. Paweł Staszek

20. Łukasz Cyran


 

Stelmet Falubaz Zielona Góra:

13. Łukasz Jankowski

14. Krzysztof Jabłoński

21.

 

Tabela PGE Ekstraligi

1 Stal Gorzów 14 27 +111
2 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 14 27
3 Get Well Toruń 14 22 +78
4 Betard Sparta Wrocław 14 17 +26
5 MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -18
6 ROW Rybnik 14 12 -59
7 FOGO Unia Leszno 14 10 -72
8 Unia Tarnów 14 7 -163